KOTWICA
Myśliwi- to oni głównie zostali przedstawieni na fotografiach podczas podchodzenia zwierza, polowań, spotkań towarzyskich i wędrówek wśród pięknej polskiej przyrody. Dopełnieniem wizerunku jest dziki zwierz; a to wyłaniający się z zarośli, a to przemykający chyłkiem przez młodnik.

Duże barwne obrazy fotograficzne wprowadzą nas w leśną atmosferę, którą nie każdemu było dane poznać.

Coś o samej autorce wystawy… Magda Langer - (Magdalena Wanda Wilkońska-Klimsza). Ze swoją pasją – fotografią miała do czynienia od najmłodszych lat z racji tradycji rodzinnych, później fotografowała dla Studenckiej Agencji Fotograficznej. Od ponad trzydziestu lat fotografowaniem zajmuje się zawodowo, prowadząc - już jako trzecie pokolenie - atelier i laboratorium. Dodatkowo swoje doświadczenie i wiedzę z zakresu fotografii przekazuje ucząc w Zespole Szkół Poligraficzno-Medialnych, prowadząc kursy i szkolenia, a także będąc jurorem w konkursach. Przez siedem lat prowadziła galerię malarsko-fotograficzną promując młodych artystów. Jej prace znajdują się u prywatnych nabywców w kraju i za granicą.

Od 1984 roku jest członkiem Cechu Fotografów, zaś w 1994 roku związała się z Krakowskim Klubem Fotograficznym pełniąc w latach 1997-2017 funkcję skarbnika, a obecnie wiceprezesa Zarządu KKF. Za wieloletnią pracę na rzecz klubu Walne Zebranie przyznało jej w 2011 roku tytuł Honorowego Członka KKF. W roku 2015 została uhonorowana przez Prezydenta Miasta Krakowa Odznaką Honoris Gratia za działalność artystyczną , a w 2019 roku Odznaką PZŁ za Zasługi dla Łowiectwa.

Na swoim koncie ma już ponad pięćdziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, nie licząc zbiorowych. Przedstawia zawsze jednorodne tematycznie cykle fotografii monochromatycznych, barwnych lub klasycznie czarno-białych.

Poza światem fotografii Magda Langer – to wieloletni sympatyk PZŁ oraz Braci Myśliwskiej, już w czasach studenckich jeździła konno, a las, jego mieszkańcy i polowania były częstymi tematami zdjęć.